O37

Oblast dopravních průzkumů a navrhování pozemních komunikací

Oblast dopravních průzkumů a navrhování pozemních komunikací se zabývá výzkumem, který si klade za cíl zajištění funkčnosti pozemních komunikací z pohledu jejich bezpečnosti a s ní souvisejících kapacitních možností jednotlivých uspořádání komunikací i křižovatek. Následně tyto poznatky přenáší do praxe pomocí reaktivních i proaktivních nástrojů. V současné době mezi stěžejní témata oblasti patří implementace nástrojů bezpečnosti dle evropské legislativy (audit bezpečnosti, bezpečnostní inspekce,...), dopravní průzkumy včetně průzkumů velkého rozsahu a jejich vyhodnocení, provádění dopravně inženýrských studií a školicí činnost.

Aktuality


Čvn
24
2014

Rozřezané flexibilní sloupky v Benešově

V době mezi 23.06.2014 06:15 hod. do 24.06.2014 06:20 hod v Benešově v ulici Jiráskova v jedné z lokalit, kde byly osazeny flexibilní sloupky v rámci našeho projektu FLEXI, vytrhl neznámý vandal 7 kusů flexibilních sloupků i s částí zámkové dlažby, ve které byly ukotvené, a následně tyto sloupky rozřezal na kusy. V současné době vede Policie ČR, Obvodní oddělení Benešov trestní řízení proti neznámému pachateli pro přečin Poškození cizí věci podle § 228/1 trestního zákoníku.
 

Čvn
04
2014

Školení auditorů

Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. pořádá pravidelné školení stávajících bezpečnostních auditorů v Brně v těchto termínech:

  • 3. 11. – 4. 11. 2014
  • 9. 2. – 10. 2. 2015
Cena školení je stanovena na 9000,- Kč s DPH. Zájemce o účast na pravidelném školení žádáme o vyplnění registračního formuláře, který je dostupný na stránkách http://www.cdv.cz/skoleni-auditoru-bezpecnosti-pozemnich-komunikaci
 

Čvn
03
2014

Slavnostní otevření Dopravního výzkumného a vývojového centra

Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. pořádá ve dnech 17. - 18. září 2014:

  • Otevření Dopravního výzkumného a vývojového centra
  • Konferenci BrnoSafety – přínosy Centra dopravního výzkumu, v. v. i. ke zvýšení bezpečnosti
  • Oslavu 60. výročí založení Výskumného ústavu dopravného a 20. výročí založení Centra dopravního výzkum

Kvě
13
2014

Pozdvižení kvůli flexibilním sloupkům

Na přelomu měsíců dubna a května byly ve čtyřech městech v ČR v rámci našeho projektu FLEXI osazeny flexibilní sloupky. Jedná se o Benešov, Břeclav, Vsetín a Židlochovice. Ze všech míst bylo slyšet jak kladné tak i záporné ohlasy ze stran občanů. Největší pozdvižení vyvolaly sloupky v Benešově.
http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/sloupky-branici-vjezdu-aut-z-ulic-benesova-nezmizi-20140521.html
O propagaci sloupků se ale snaží všechna města.
http://jihomoravsky-kraj.5plus2.cz/ohebne-sloupky-v-breclavi-0yy-/breclav.aspx?c=A140515_182121_ppd-breclav_p2vho
 

Kvě
08
2014

CDV obdrželo prestižní cenu Evropské charty bezpečnosti 2014

Dne 8. května 2014 převzal ředitel Centra dopravního výzkumu, v. v. i., prof. Karel Pospíšil, prestižní cenu Evropské charty bezpečnosti silničního provozu. Tato cena (Excellence in Road Safety Award) se každoročně uděluje organizaci, která významně a dlouhodobě přispívá ke zvyšování úrovně bezpečnosti silničního provozu. Letos bylo ocenění zaměřeno na téma bezpečného utváření pozemních komunikací.
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. obdrželo tuto cenu za dlouhodobou činnost v této oblasti, konkrétně za tvorbu metodických materiálů pro provádění auditu a inspekce bezpečnosti pozemních komunikací, za provádění dopravně bezpečnostních analýz, za organizování školení auditorů bezpečnosti a za provádění osvěty v této oblasti.
 

Motto


Bezpečně, rychle a spolehlivě

Kontakt


Ing. Radim Striegler

E: radim.striegler [zavináč] cdv [bodka] cz
T: +420 541 641 359